Etykietowanie towaru

Etykietowanie towaru to klucz do sprawnego zarządzania procesem na każdym etapie logistyki magazynowej. Odpowiednie oznakowanie pozwala na zachowanie porządku obiegu produktów oraz przyspiesza proces lokalizowania towaru i konfekcjonowania wysyłek w magazynach.

eNemer oferuje proste i wygodne rozwiązanie dla etykietowania towarów w Warszawie — od produkcji i umieszczania dowolnych naklejek w odpowiednim miejscu po oznakowania towarów zgodnie z wymaganiami marketplaców. 

 

Etykietowanie towaru w obrębie magazynu

Etykietowanie towaru to przypisanie produktowi unikalnego kodu, według przyjętego na magazynie systemu zarządzania (WMS, ERP). Zawarte na etykiecie oznakowanie towarów zawiera szereg najważniejszych informacji o ładunku:

 • pozycję asortymentowa, 
 • datę przyjęcia do magazynu,
 • daty zapakowania i termin przydatności,
 • informację na temat zawartości, 
 • wagę i wymiary,
 • możliwe ryzyko związane z przechowywaniem.

Głównym celem, który spełnia oznakowanie towarów jest ich identyfikacja w czasie rzeczywistym. Wybrany system pomaga w efektywnym zarządzaniu produktów w magazynie. Na przykład, znając wymiary towaru, pracownicy magazynu mogą szybko dobrać odpowiednie opakowanie.

 

Etykietowanie produktów — najważniejsze zalety

Oznakowanie towarów przynosi korzyści nie tylko pracownikom magazynu. Dane przechowywane w systemie, który obsługuje etykietowanie towaru, są wykorzystywane przez firmy do analizy biznesowej i oceny efektywności sprzedaży.

Do podstawowych zalet, jakie niesie za sobą etykietowanie towaru należą:

 • Możliwość śledzenia. W każdej chwili możesz sprawdzić dokładną lokalizację produktu oraz prześledzić drogę dowolnej przesyłki przez wszystkie procesy logistyczne.
 • Efektywne przygotowanie zamówień. System pozwala nie tylko na szybkie ustalenie miejsca składowania towaru, ale także przesyła pracownikowi naszego magazynu instrukcje kolejnych zadań.
 • Przyspieszenie czasu kompletacji wysyłki. Magazyn eNemer wyposażony w system etykietowania wysyła produkty kilka razy szybciej, niż przy samodzielnym przetwarzaniu zamówień przez producenta.
 • Kontrola stanów magazynowych. Znakowanie ładunku pozwala na wyświetlać dane o aktualnych stanach magazynowych w czasie rzeczywistym.
 • Eliminacja błędów. Automatyzacja procesów w magazynie eNemer pozwala uniknąć sytuacji, w których mogłoby dojść do pomyłki.

Etykietowanie produktów jest przydatne dla wszystkich ogniw łańcucha dostaw — zarówno producenta, jak i finalnego odbiorcy. Korzystając z naszej usługi, otrzymasz aktualne informacje o zapasach, bez trudu znajdziesz wybrane pozycje w systemie, a także szybko i bezbłędnie dostarczać zamówienia.

Rodzaje i standardy etykietowania

Istnieje kilka sposobów na oznakowanie towarów w zależności od rodzaju używanego kodu. Najpopularniejsze rodzaje oznaczeń:

 • numeryczne — składa się wyłącznie z cyfr;
 • literowe — zawiera tylko litery;
 • alfanumeryczne — to kombinacja liczb, liter i znaków.

Używamy kodu DataMatrix, który pozwala na przejrzyste prowadzenie Twojego biznesu na terenie Warszawy i całej Europy. Dzięki zwięzłej formie kodu system DataMatrix oszczędza materiały eksploatacyjne, może być stosowany do oznakowania towarów o małych rozmiarach i pozostaje praktycznie niewidoczny dla kupującego.

Aby umożliwić odczytywanie kodu w każdym magazynie, organizacja GS1 wprowadziła międzynarodowy standard etykietowania. Pozwala to na przyjęcie oznaczonego ładunku w każdym magazynie na świecie w kilka sekund. 

Dwie główne składowe standardu GS1 to:

 • EAN-13 — cyfry spod każdego kodu kreskowego, kodujące istotne cechy towaru, m.in.: kraj pochodzenia, oznaczenie producenta, kod produktu oraz cyfrę kontrolną.
 • SSCC — unikalny numer każdej jednostki logistycznej pozwalający na sprawne zarządzanie w globalnym łańcuchu zamówień i dostaw.

Korzystamy z oprogramowania, które przypisuje etykietę każdemu artykułowi w katalogu firmy, zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami etykietowania towarów.

 

Etykietowanie eNemer — gwarancja porządku i kontroli

Delegowanie etykietowania towarów firmie eNemer niesie za sobą znacznie więcej korzyści niż samodzielne wykonywanie wszystkich operacji. Przestrzegamy wszelkich międzynarodowych wymagań, którymi obwarowane jest oznakowanie towarów. Dzięki temu gwarantujemy najwyższą jakość usług logistycznych. W tym celu zapewniamy:

 • niezbędny sprzęt do znakowania,
 • duży wybór materiałów opakowaniowych,
 • przeszkolony personel specjalistów z doświadczeniem w zakresie systemów etykietowania.

W ramach dodatkowej usługi oznaczamy produkty naklejkami zawierającymi wyczerpujące informacje przystosowane do konkretnych marketplaców.

Dołącz do nas i korzystaj z zalet logistyki dla rozwoju Twojego biznesu!

Czy masz jakieś pytania? Zostaw prośbę, a my skontaktujemy się z Tobą
Korzyści ze współpracy z nami
img

Przechowywanie towarów ponadgabarytowych

img

Elastyczne warunki współpracy

img

Integracja i zarządzanie zamówieniami

img

Wysyłka zamówień w dniu kompletacji

img

Niskie koszty dostawy

img

Gwarancja bezpieczeństwa towarów

img

Całodobowy wideo monitoring

img

Wysyłka zamówień do różnych krajów

2022