Logistyka kontraktowa

Zadaniem każdej firmy jest minimalizacja kosztów i osiąganie jak największych zysków. Wynajem magazynu, zatrudnianie pracowników, zakup drogiego sprzętu, a także wdrażanie systemów koordynujących łańcuch dostaw — wszystko to wiąże się z dużymi wydatkami. Logistyka kontraktowa oferowana przez eNemer uwolni Cię od tego kłopotu. Zapewniamy wysokiej jakości usługi logistyczne w Polsce, oszczędzające Twój czas i wysiłek.

 

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to całkowite lub częściowe przekazanie firmie zewnętrznej operacji związanych z zarządzaniem towarami na powierzchni magazynowej. Kompleksowa usługa łączy tradycyjny model logistyczny i procesy zarządzania dostawami z wykorzystaniem outsourcingu.

Operatorem kontraktowym jest wyspecjalizowana organizacja z własnymi zdolnościami logistycznymi, która zajmuje się takimi działaniami jak:

 • przyjęcie i magazynowanie towarów,
 • przetwarzanie zamówień i przyjmowanie płatności,
 • zarządzanie zapasami,
 • transport towarów,
 • odprawa celna.

Operator planuje optymalne łańcuchy dostaw i bierze pełną odpowiedzialność za wszystkie elementy logistyki — począwszy od odbioru towaru od producenta, aż do przekazania go do punktu sprzedaży oraz wydania klientowi.

 

Jakie usługi obejmuje logistyka kontraktowa?

Z reguły standardowy outsourcing logistyczny obejmuje usługi przechowywania towarów na powierzchni magazynowej operatora. Logistyka kontraktowa wykracza poza te ramy i obejmuje wiele rozwiązań ułatwiających przedsiębiorcom efektywne prowadzenie działalności.

W ofercie eNemer znajdziesz takie usługi jak:

 • Przyjęcie i rozładunek towarów. Przyjmujemy towar od producenta lub dystrybutora, pracując szybko z dostawami o dowolnych gabarytach.. Zajmujemy się rozładunkiem, sprawdzamy dokumenty transportowe i sortujemy towar.
 • Kontrola jakości. Weryfikujemy kompletność, integralność i ilość towaru, a także wygląd zewnętrznego opakowania. Na życzenie klienta oferujemy dodatkową usługę logistyki kontraktowej — sprawdzenie daty ważności lub przydatności towaru do pracy, jeśli mamy do czynienia z urządzeniami.
 • Odpowiedzialne magazynowanie. Przechowujemy towary w nowoczesnym, strzeżonym magazynie i jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo produktów. Po umieszczeniu i zarejestrowaniu pozycji magazynowych klient może śledzić stany zapasów na swoim profilu w naszym systemie logistycznym.
 • Obsługa zamówień. Przygotujemy zamówienia, a w razie potrzeby dodatkowo dołączymy ulotki, karty rabatowe i gwarancyjne. Korzystając z naszych usług logistyki kontraktowej, możesz mieć pewność, że wybierzemy rodzaj opakowania zapewniający bezpieczny transport Twoich zamówień. 

W ramach logistyki kontraktowej świadczymy również szereg dodatkowych usług. Na przykład co-packing, w którym przepakowujemy towary zgodnie z indywidualnymi dyspozycjami klienta — wymienimy stare lub uszkodzone opakowanie, zapakujemy produkty w zestaw upominkowy lub przygotujemy małe partie do degustacji.

 

Czy logistyka kontraktowa jest dla mnie?

Logistyka kontraktowa jest korzystna dla przedsiębiorców, którzy chcą zapomnieć o nużących kwestiach logistycznych i skupić się na rozwoju swojej firmy. Delegując zarządzanie towarem kontrahentowi kontraktowemu, nie martwisz się o wynajem magazynu, szkolenie personelu, zakup sprzętu i terminowość dostaw. Zarządzaniem całym łańcuchem logistycznym zajmuje się doświadczony zespół, a najdrobniejsze szczegóły współpracy zawarte są w umowie.

Logistyka kontraktowa jest odpowiednia dla Twojego biznesu, jeśli jesteś:

 • producentem lub dystrybutorem, który chce zapewnić nieprzerwane dostawy swoim klientom — sklepom hurtowym i detalicznym, supermarketom, rynkom itp.;
 • sprzedawcą internetowym, któremu brakuje zasobów, aby sprostać wyzwaniom związanym z przechowywaniem towarów i przetwarzaniem zamówień;
 • rosnącą firmą, która nie posiada własnych zasobów w postaci powierzchni magazynowych, kompetentnego personelu i innych czynników zapewniających efektywną pracę;
 • doświadczonym graczem na rynku, który chce rezygnować z własnej logistyki, z myślą o optymalizacji kosztów firmy;
 • przedsiębiorstwem, które zajmuje się międzynarodowym transportem ładunków i potrzebuje usług tymczasowego, odpowiedzialnego magazynowania towarów.

Ponadto usługi logistyki kontraktowej to wybór dla Ciebie, jeśli planujesz otworzyć firmę i chcesz łatwiejszego startu bez ryzyka popełnienia błędu w zarządzaniu skomplikowanym łańcuchem dostaw. Finalnie, logistyka kontraktowa oszczędza Twój czas, a jej koszt jest nieporównywalnie niższy niż koszty utrzymania własnej infrastruktury.

Wykorzystanie usług outsourcingowych pozwala nie tylko obniżyć koszty operacyjne, ale także szybciej skalować działalność biznesu i uzyskać przewagę nad konkurencją. To istotne czynniki dla każdego przedsiębiorstwa zajmującego się handlem, bez względu na doświadczenie rynkowe.

 

Logistyka kontraktowa eNemer — jakie niesie korzyści?

Chcesz zoptymalizować koszty transportu i powierzyć zarządzanie procesami logistyki kontraktowej zaufanemu kontrahentowi? Zespół eNemer jest właśnie tutaj, aby Ci pomóc. Gwarantujemy kompleksową, profesjonalną obsługę w logistyce, oferując indywidualne podejście do Twoich zadań biznesowych.

Decydując się na logistykę kontraktową w eNemer, korzystasz z zalet profesjonalnego outsourcingu:

 • oszczędność czasu — nie musisz się martwić o długie przechowywanie towarów, przestoje w oczekiwaniu na transport lub przetwarzanie zwrotów — zajmiemy się wszystkim za Ciebie;
 • oszczędności budżetowe — nie musisz inwestować w rozbudowę personelu, wynajem powierzchni magazynowych i zakup materiałów opakowaniowych — wszystko to zapewniamy w ramach logistyki kontraktowej;
 • profesjonalną pomoc — pracują dla Ciebie specjaliści posiadający nowoczesny sprzęt i umiejętności zawodowe niezbędne do wykonania powierzonej pracy na czas;
 • przejrzystość współpracy — zwracamy uwagę na wymagania klienta i dostarczamy wyczerpujących informacji dotyczących wykonanych prac;
 • obsługa łańcuchów o dowolnej złożoności — korzystamy z różnych środków transportu i zapewniamy bezpieczny transport zarówno ładunków ponadgabarytowych, jak i wielkogabarytowych;
 • możliwość zdobycia nowych rynków — główna siedziba i magazyn naszej firmy znajdują się w Bolonii pod Warszawą. Świadczymy usługi logistyki kontraktowej na terenie całej Polski oraz krajów Unii Europejskiej.

Stawiamy potrzeby naszych klientów na pierwszym miejscu i codziennie dokładamy wszelkich starań, aby ich towary szybko i bezpiecznie docierały do miejsca swojego przeznaczenia. Pozwala to zagwarantować wysoki poziom obsługi i oferować najbardziej efektywne rozwiązania, poszukiwane w dobie rosnących kosztów.

Chcesz się o tym przekonać? Skontaktuj się z nami — opowiemy Ci więcej o możliwościach logistyki kontraktowej eNemer i pomożemy Ci wybrać zakres usług odpowiadający Twojej działalności.

Czy masz jakieś pytania? Zostaw prośbę, a my skontaktujemy się z Tobą
Korzyści ze współpracy z nami
img

Przechowywanie towarów ponadgabarytowych

img

Elastyczne warunki współpracy

img

Integracja i zarządzanie zamówieniami

img

Wysyłka zamówień w dniu kompletacji

img

Niskie koszty dostawy

img

Gwarancja bezpieczeństwa towarów

img

Całodobowy wideo monitoring

img

Wysyłka zamówień do różnych krajów

2022