Logistyka magazynowa

Jeżeli działalność Twojej firmy wymaga korzystania z powierzchni magazynowych, to logistyka magazynowa eNemer będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Uwzględniamy indywidualne potrzeby naszych klientów i oferujemy profesjonalne usługi magazynowe w okolicach Warszawy, które ułatwiają prowadzenie biznesu.

 

Co to jest logistyka magazynowa?

Logistyka magazynowa to wszystkie procesy i usługi związane z zarządzaniem i obsługą magazynu. Odpowiednia logistyka pozwala firmom zaoszczędzić zasoby na magazynowaniu towarów, dostarczać produkty na czas, a tym samym podnosić jakość swoich usług.

Cele logistyki magazynowej

Głównymi celami skutecznego zarządzania magazynowaniem towarów jest redukcja kosztów procesów magazynowych, a także optymalizacja działań z zakresu usług transportu i składowania. 

Aby osiągnąć oczekiwaną efektywność w logistyce, nasz zespół:

  • optymalizuje obsługę transportu towarów do i z magazynu;
  • maksymalnie wykorzystuje dostępną powierzchnię magazynową;
  • zapewnia łatwy dostęp do towarów na każdym etapie składowania;
  • organizuje efektywną pracę operatorów magazynu;
  • zapewnia bezpieczeństwo towarom.

Do naszych zadań należy sprawny obieg i monitorowanie przepływu towarów przez poszczególne działy odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie magazynu. 

Procesy logistyki magazynowej

Procesy zachodzące na przestrzeni magazynu logistycznego eNemer opierają się na organizacji poszczególnych etapów prac z zakresu zarządzania przestrzenią magazynową.

Przyjęcie na magazynie 

Pracownicy magazynu przyjmują towar i sprawdzają dokumenty przewozowe. Sprawdzają ilość i integralność towaru przed umieszczeniem go w magazynie. Podczas rozładunku pracujemy dokładnie, szybko i zachowujemy wszelkie środki bezpieczeństwa. 

Bezpieczne składowanie 

Magazyn eNemer znajduje się w Bronisze (Space Logistics Sp.z.o.o., ul. Piastowska 38, 05-850, dok numer 18, Bronisze). Jest wyposażony w obszary o różnym przeznaczeniu: od powierzchni wysokiego składu specjalizujących się w przechowywaniu towarów wielkogabarytowych po jednostki magazynujące produkty mniejsze — gdzie nadrzędną funkcją powinna być dostępność i szybkość kompletacji wysyłek. Odpowiednie magazynowanie jest jednym z kluczowych aspektów całego procesu logistyki.

Kompletacja zamówień

Na tym etapie przygotowujemy towary do wysyłki w miejsce docelowe. Największy wpływ na szybkość kompletacji ma odpowiednie magazynowanie, a więc łatwy dostęp do poszczególnych towarów i ich ergonomiczne rozmieszczenie w magazynie. Równie ważne jest korzystanie z profesjonalnego sprzętu (takiego jak regały dynamiczne, wózki paletowe, stanowiska kompletacyjne, owijarki).

Wysyłka gotowych zamówień

Ostatni etap procesu logistycznego przed opuszczeniem przez towar magazynu. Odbieramy towar ze strefy kompletacji i przygotowujemy go jako jednostkę transportową. Przed załadunkiem transportu towar przechodzi kontrolę końcową.

Jak widać wszystkie etapy logistyki, przenikają się i są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego organizując przestrzeń magazynu i sposobu magazynowania towarów, należy kompleksowo zaplanować wszelkie aspekty działalności. 

 

Usługi logistyczne eNemer — klucz do efektywności Twojego biznesu!

Logistyka magazynowa to jeden z głównych czynników wpływających na wysoką sprzedaż i zadowolenie klienta, szczególnie w szybko rozwijającej się branży e-Commerce. Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w logistyce i zadba o Twój towar na każdym etapie, podczas gdy Ty poświęcisz czas na ważne zadania biznesowe.

Małe i średnie firmy wybierają naszą ofertę, ponieważ obejmuje ona:

  • Lokalizację powierzchni magazynowych niedaleko od Warszawy (Błonie), co stwarza dogodne możliwości logistyczne. 
  • Kompleksową obsługę klienta — od przyjęcia przez składowanie i kompletowanie zamówień, aż po sprawne opuszczenie magazynu.
  • Pełną odpowiedzialność za przechowywanie towarów klienta w naszym magazynie.
  • Ostrożne składowanie towarów pod nadzorem w nowoczesnych magazynach.
  • Optymalizacja innych procesów wchodzących w skład logistyki magazynowej, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Dzięki naszym usługom logistycznym, korzystające z nich firmy skracają czas realizacji przesyłek detalicznych i hurtowych, zwiększają lojalność klientów i w sposób zrównoważony rozwijają działalność w konkurencyjnym środowisku. 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami — szczegółowo opowiemy o możliwościach naszej oferty.

Czy masz jakieś pytania? Zostaw prośbę, a my skontaktujemy się z Tobą
Korzyści ze współpracy z nami
img

Przechowywanie towarów ponadgabarytowych

img

Elastyczne warunki współpracy

img

Integracja i zarządzanie zamówieniami

img

Wysyłka zamówień w dniu kompletacji

img

Niskie koszty dostawy

img

Gwarancja bezpieczeństwa towarów

img

Całodobowy wideo monitoring

img

Wysyłka zamówień do różnych krajów

2022