Outsourcing logistyczny

Sukces w Twojej branży wymaga czegoś więcej niż tylko posiadania kapitału. Do wzrostu sprzedaży i rozwoju firmy potrzebna jest optymalizacja procesów. Nasz zespół oferuje outsourcing logistyczny: świadczymy kompleksową obsługę w Polsce i uwzględniamy wszystkie zawiłości pracy z towarem klienta.

Outsourcing logistyki: zalety i wady usługi 

Outsourcing usług logistycznych to przekazanie części procesów firmy do realizacji przez zewnętrzny, wyspecjalizowany podmiot. Wbrew obiegowym opiniom nie jest to tylko i wyłącznie przechowywanie towarów w hali magazynowej. Zakres usług jest znacznie szerszy i obejmuje także takie procesy jak etykietowanie towarów, sortowanie, pakowanie oraz wysyłka zamówień dalej w łańcuchu handlowym.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet:

  • odciążenie operacyjnej działalności firmy — przedsiębiorca nie musi poświęcać uwagi na zarządzanie magazynem, organizację procesu wysyłki zamówionych towarów itp.;
  • redukcja kosztów materiałowych i finansowych — firma obniża koszty związane z płaceniem pracownikom, odliczeniami podatkowymi i utrzymaniem własnego magazynu;
  • oszczędność czasu — delegowanie zadań oszczędza czas przedsiębiorcy, dzięki czemu może się on skupić na realizacji strategicznych celów (pozyskiwaniu klientów, wdrożeniu nowej strategii marketingowej);
  • zmniejszenie ryzyka popełnienia błędów oraz pogorszenia reputacji — operator logistyczny bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo towarów i sprawne dostawy ładunków;
  • możliwość wejścia na nowe rynki zagraniczne — korzystając z usługi outsourcingu logistycznego, firma może liczyć na pomoc w odprawie celnej i innych formalnościach.

Wady outsourcingu procesów logistycznych obejmują zależność klienta od partnera biznesowego. Jeśli operator świadczy usługi niewłaściwej jakości, istnieje ryzyko obniżenia poziomu obsługi klientów. Rozumiemy to i dlatego oferujemy profesjonalną pomoc dla Twojej firmy. Mamy duże doświadczenie w branży logistycznej i mamy wysoki poziom zaufania wśród partnerów w Polsce.

Kto korzysta z outsourcingu logistycznego?

Outsourcing usług logistycznych to korzystne rozwiązanie dla każdego biznesu, który chce zoptymalizować koszty przechowywania, wysyłki towarów i utrzymania magazynu. Dotyczy to zwłaszcza małych firm i przedsiębiorstw w branży e-Commerce, które nie mają własnego pełnoprawnego działu logistycznego. 

Dlaczego firmy ufają eNemer?

Delegowanie zadań eNemer zapewnia efektywną dystrybucję towarów, pomaga dotrzymać terminów i uniknąć niepotrzebnych kosztów. Współpracując z nami, przedsiębiorcy korzystają z usług outsourcingu logistycznego:

  1. Gwarancja bezpieczeństwa towarów. Umieszczamy otrzymany towar na powierzchniach specjalnie przeznaczonych do magazynowania krótko-i długoterminowego. Tworzymy niezbędne warunki do bezpiecznego przechowywania i transportu towarów.
  2. Elastyczne warunki współpracy. Możemy towarzyszyć klientowi przy wejściu na rynek UE, podpowiedzieć, jak otworzyć firmę i prowadzić handel za granicą, pomóc w odprawie celnej.
  3. Wysyłka zamówień do różnych krajów. Terminowo wysyłamy zamówienia nie tylko w całej Polsce, ale także do krajów UE, śledząc ich status do momentu otrzymania przez odbiorcę.

Chcesz usprawnić procesy firmy i przenieść działalność na wyższy poziom? Wiemy, jak pomóc: skontaktuj się z nami — menedżerowie odpowiedzą na interesujące Cię pytania i przygotują indywidualną ofertę.

Korzyści ze współpracy z nami
img

Przechowywanie towarów ponadgabarytowych

img

Elastyczne warunki współpracy

img

Integracja i zarządzanie zamówieniami

img

Wysyłka zamówień w dniu kompletacji

img

Niskie koszty dostawy

img

Gwarancja bezpieczeństwa towarów

img

Całodobowy wideo monitoring

img

Wysyłka zamówień do różnych krajów

2022