Outsourcing magazynu

Outsourcing magazynu

Outsourcing magazynu to popularny model biznesowy, który polega na przekazaniu zewnętrznej firmie procesów logistycznych związanych z magazynowaniem towarów. Tego typu podmiot specjalizuje się w zarządzaniu magazynem w celu bezpiecznego przechowywania towarów. Dzięki temu przedsiębiorca może czerpać pełnymi garściami z infrastruktury, zasobów i doświadczenia operatora logistycznego, oszczędzając swój czas i optymalizując koszty prowadzenia działalności.

 

Jakie są korzyści z korzystania outsourcingu magazynowego, którym zajmuje się nasz zespół?

Profesjonalne wsparcie, które świadczy operator eNemer, powinno być traktowane jako cenna inwestycja w rozwój przedsiębiorstwa. Optymalizujące procesy logistyczne, zyskujesz większą szansę przekształcenia niewielkiej firmy handlowej w dobrze prosperujący biznes.

Nie ma nic dziwnego w tym, że outsourcing magazynu to rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Korzystają z niego firmy z różnych branż. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie liczne korzyści:

  • Obniżenie kosztów — dzięki outsourcingowi usług logistycznych unikasz takich kosztów jak np. czynsz za wynajem magazynu czy pensje dla pakowaczy. Oczywiście, zewnętrzny operator również musi posiadać halę magazynową oraz zatrudniać pracowników. Ponieważ jednak świadczy on usługi dla wielu klientów, opłaty rozkładają się na większą ilość podmiotów.
  • Skalowalność — operator logistyczny jest w stanie dostosować usługi do Twoich aktualnych potrzeb, co pozwala na elastyczność prowadzenia działalności. Na przykład jeśli spodziewasz wzrostu sprzedaży w okresie świątecznym, z naszą pomocą dostosowanie się do potrzeb swoich klientów nie będzie trudne.
  • Fachowa pomoc — eNemer to firma, która ma doświadczenie i aktualną wiedzę w zakresie zarządzania magazynami. Zamawiając u nas outsourcing magazynowy uzyskujesz wsparcie logistyczne na wysokim poziomie i nie martwisz się o bezpieczeństwo Twojego towaru.

Outsourcing magazynu to usługa, która sprawia, że Twoja firma może szybciej się rozwijać. Podczas gdy eNemer zajmuje się codzienną obsługę klientów oraz wysyłkę zamówionych towarów, możesz poświęcić czas na takie ważne dla rozwoju firmy kwestie jak m.in. pozyskiwanie klientów lub promocja strony internetowej.

 

Outsourcing procesów logistycznych: jakie usługi otrzymasz z eNemer?

Outsourcing usług magazynowych oferowany przez nasz zespół jest skierowana przede wszystkim do klientów prowadzących firmy z sektora MŚP. 

Przed rozpoczęciem współpracy zawieramy ze sprzedawcą długoterminowy kontrakt na magazynowanie, zobowiązując się do wykonania odpowiedni zakres usług. Może on obejmować nie tylko przyjęcie i przechowywanie towaru, ale także kompletację i dostarczenie zamówienia do końcowego nabywcy.

Zapewniamy wsparcie w takich procesach logistycznych jak:

  • przyjęcie towaru i jego umieszczenie w powierzchnie magazynowej zgodnie z wymaganymi normami — co jest szczególnie ważne w przypadku przechowywania drogich towarów i produktów wymagających ścisłych warunków klimatycznych;
  • integracja i zarządzanie zamówieniami — przedsiębiorca nie musi się obawiać, że paczka nie zostanie dostarczona do klienta w odpowiednim terminie;
  • odpowiedzialne przechowywanie i bezpieczeństwo dostawy — co zmniejszają ryzyko uszkodzenia, zepsucia lub utraty towarów;
  • krótki czas dostawy — ponieważ nasz magazyn znajduje się w pobliżu Warszawy, przesyłki mogą być w krótkim czasie dostarczone do klientów w dowolne miejsce w kraju.

Ponadto oferujemy dostawę zamówień do różnych krajów Unii Europejskiej. To ważne dla przedsiębiorców, którzy planują ekspansję poza UE.

Zapoznaj się z ofertą usług magazynowych eNemer — nasz outsourcing będzie dla Ciebie przydatne i przyniosą Twojej firmie trwale możliwości rozwoju.

Czy masz jakieś pytania? Zostaw prośbę, a my skontaktujemy się z Tobą
Korzyści ze współpracy z nami
img

Przechowywanie towarów ponadgabarytowych

img

Elastyczne warunki współpracy

img

Integracja i zarządzanie zamówieniami

img

Wysyłka zamówień w dniu kompletacji

img

Niskie koszty dostawy

img

Gwarancja bezpieczeństwa towarów

img

Całodobowy wideo monitoring

img

Wysyłka zamówień do różnych krajów

2022