Usługi logistyczne dla e-commerce

Przygotowujesz się do otwarcia sklepu internetowego? A może jesteś doświadczonym przedsiębiorcą i chcesz zorganizować bezproblemową dostawę zamówień? Logistyka e-Сommerce oferowana przez eNemer to podstawa każdego biznesu online, który dąży do zdobycia lojalności klientów i zwiększenia sprzedaży.

Sprzedaż e-Сommerce — modele logistyczne

Każdy biznes e-Сommerce różni się od pozostałych, często poszczególne sklepy internetowe potrzebują zupełnie innej obsługi logistycznej. Przyjrzyjmy się niektórym z bardziej popularnych modeli logistyki:

 • Outsourcing realizacji zamówieńobsługa zamówień przez zewnętrzną firmę logistyczną. Operator przechowuje towar w magazynie i wysyła go do klienta po dokonaniu zakupu na stronie sklepu.
 • Private labeling — produkt wykonany przez firmę zewnętrzną jest sprzedawany pod marką zleceniodawcy. Producent towaru może zajmować się bezpośrednią dostawą towaru.
 • Sprzedaż hurtowa e-Сommerce — model logistyczny wybierany przy handlu dużymi wolumenami produktów zakupionych od producenta. Do tego modelu działalności konieczna jest przestrzeń magazynowa i oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw.
 • Dropshipping — pominięcie etapu magazynowania. Towar po sprzedaży w sklepie internetowym zostaje wysłany do klienta bezpośrednio od producenta. Własny magazyn lub usługa dostawy — te elementy nie są potrzebne sprzedającemu e-Сommerce.

Niezależnie od tego, który model logistyczny zostanie wybrany, korzystne jest przekazanie operacji z towarami operatorowi. Nasz zespół wie, czego potrzebują różnego rodzaju biznesy e-Сommerce i oferuje usługi dopasowane do zadań Twojej firmy: od przechowywania towarów po dostawę do klienta lub do magazynu marketplace.

Logistyka e-commerce a logistyka tradycyjna: jaka jest różnica?

Logistyka dla e-Сommerce i logistyka tradycyjna wykazują różnice, które na pierwszy rzut oka mogą nie być oczywiste. W przeciwieństwie do logistyki tradycyjnej, obsługa logistyczna e-Сommerce oferowana przez eNemer posiada następujące właściwości:

 • wysyłka zarówno ilości hurtowych towarów, jak i pojedynczych przesyłek;
 • dostawa towarów do wielu miejsc docelowych, w tym do klientów końcowych i magazynów marketplace;
 • nieregularny przepływ towarów (w tradycyjnej logistyce jest stały i przewidywalny);
 • przetwarzanie zamówień o małej wartości, ponieważ logistyka e-Сommerce jest przeznaczona dla B2C.

Opisane wcześniej różnice dobrze obrazują, z jak drastyczną zmianą modelu musiały zmierzyć się wszystkie firmy, które do tej pory świadczyły tradycyjne, systematyczne usługi logistyczne

Lata doświadczeń pozwoliły nam przystosowawać się do nowych wyzwań, jakie stawia nowoczesny rynek handlowy. Nasz zespół zarządza tysiącami wysyłek do klientów indywidualnych każdego dnia i ściśle przestrzega terminów dostawy towarów. Zadowolenie Twoich klientów to dla nas priorytet. 

Jakie usługi logistyczne dla e-Сommerce oferujemy?

Pandemia COVID-19 i jeszcze szybszy rozwój usług e-commerce odcisnęły swoje piętno na logistyce. Szybki rozwój branży to nie tylko konieczność dostosowania magazynów i systemów do ich obsługi, ale także szereg zmian w innych procesach łańcucha dostaw. 

Rozumiemy to i dlatego proponujemy outsourcing logistyczny dla e-Сommerce, dzięki któremu Twój biznes będzie jeszcze bardziej efektywny. Kompleksowa obsługa obejmuje:

 • Przyjęcie towarów i rozładunek z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Sprawdzamy dokumenty transportowe, ilość towaru i przydzielamy miejsce do przechowywania w naszym nowoczesnym magazynie.
 • Kontrola jakości. Sprawdzamy towar pod kątem uszkodzeń oraz oceniamy stan i wygląd opakowania. Na życzenie klienta sprawdzamy datę ważności lub przydatność towaru do pracy.
 • Magazynowanie. Rejestrujemy otrzymany towar w naszym systemie i przechowujemy go w magazynie z monitoringiem, gwarantując jego bezpieczeństwo.
 • Obsługa i kompletacja zamówień. Ważna usługa dla e-Сommerce, w której skutecznie realizujemy zamówienia w jednym miejscu i pakujemy towary zgodnie ze specyfikacją. Na życzenie klienta dodajemy do zamówienia instrukcje, karty gwarancyjne lub ulotki reklamowe.
 • Terminowa dostawa towarów. Stosujemy różnego rodzaju opakowania dla wszystkich rodzajów towarów i wysyłamy zamówienia w dniu kompletacji — bezpośrednio do klienta lub do magazynu marketplace.

Każda oferowana przez nas usługa e-Сommerce jest dostosowana do zmieniających się warunków na rynku logistycznym i pozwala zaoszczędzić czas naszych klientów, a także uniknąć ewentualnych błędów w przechowywaniu lub dostawie. W eNemer nie straszne nam nawet największe wyzwania. Poradzimy sobie z nimi z pełną satysfakcją!

Czy masz jakieś pytania? Zostaw prośbę, a my skontaktujemy się z Tobą
Podobne usługi
Outsourcing magazynu
Outsourcing logistyczny
Korzyści ze współpracy z nami
img

Przechowywanie towarów ponadgabarytowych

img

Elastyczne warunki współpracy

img

Integracja i zarządzanie zamówieniami

img

Wysyłka zamówień w dniu kompletacji

img

Niskie koszty dostawy

img

Gwarancja bezpieczeństwa towarów

img

Całodobowy wideo monitoring

img

Wysyłka zamówień do różnych krajów

2022